Birds of the World

Satura skaidrojumi

Ievadlappuse // Front page in Latvian

NW Āfrika, Pireneju pussala, uz austrumiem Vidusjūras reģionā, Tuvajos Austrumos, Arābijā un tālāk līdz Afganistānai, Pakistānai un Indijai. Arī Indoķīnas ziemeļu daļā un SE Ķīnā. Vairums ziemo ligzdošanas aeālā, bet var arī klejot, piem., NW Āfrikā sasniedz Senegālu. Teiktais attiecas uz nominālo pasugu A.f.fasciatus. Otra pasuga A.f.renschi sastopama Indonēzijā Mazā Zunda salās (Orta et al. 2020).

 

Svītrainais ērglis Aquila fasciata

Latvijā viens ieceļošanas gadījums - ar raidītāju aprīkots putns ielidoja no Krievijas vai Baltkrievijas (precizējams). Pēc nakšņošanas Rīgas apkaimē nākamajā dienā pārvietojās uz dienvidrietumiem un škērsojot Rucavas pagastu izlidoja Lietuvā. Putns aprīkots ar raidītāju Francijā. Precīzi projekta dati nav iegūti.

Garums: 55-67 cm, spārnu izpletums: 143-176 cm (Orta et al, 2020)

Novērojumi

Saīsinājumi

1. Latvija, 2022, aprīļa sākums (iespējams 1-2-Apr), 1 ar raidītāju aprīkots putns pārlidoja teritoriju no austrumiem uz rietumiem.

2022. gada aprīlī ieceļojušā putna lidojums. Austrumlatvijas posms neskaidrs, precizējams.

Internets

Orta J., G.M.Kirwan, D.A.Christie, P.F.D.Boesman, J.S.Marks & E.F.J.Garcia. 2020. Bonelli's Eagle Aquila fasciata, version 1.0. In Birds of the World (J.del Hoyo, A.Elliott, J.Sargatal, D.A.Christie & E.de Juana, Editors). Cornell Lab of Ornithology, Ithaca, NY, USA. https://doi.org/10.2173/bow.boneag2.01. Accessed 11 April 2022.